Zaraz będzie ciepło, czyli klimatyzacja z funkcją grzania

Klimatyzacja pokojowa pozwala na spokojny relaks i rozkoszowanie się przyjemnym chłodem w zaciszu swojego domu, dzięki czemu jest najlepszym sprzymierzeńcem podczas gorących, letnich dni. Aczkolwiek nie jest to jej jedyne zastosowanie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań coraz większą popularnością cieszy się klimatyzacja z funkcją grzania, która zapewni komfort przez cały rok — chłodząc latem i ogrzewając w zimniejsze dni!

 

Ogrzewanie klimatyzacją to nie abstrakcja!

Choć z początku może brzmieć to absurdalnie, klimatyzacja z funkcją grzania to coraz częściej wybierane rozwiązanie pośród właścicieli mieszkań i domów. Te uniwersalne urządzenia łączą w sobie wszystkie niezbędne cechy, dzięki którym stają się wielosezonowym rozwiązaniem dla mieszkańców. Klimatyzacja do domu z funkcją grzania doskonale sprawdzi się w okresach przejściowych, takich jak jesień i wiosna. Nadejście jesieni zwykle niesie za sobą gwałtownie spadające temperatury — podstawowe źródło ciepła, takie jak centralne ogrzewanie lub piec,  nie jest jeszcze uruchomione, a potrzeba ogrzania się rośnie. Podobnie sytuacja wygląda z początkiem wiosny, kiedy to główne ogrzewanie jest już wyłączone, mimo często zmieniającej się pogody oraz chłodnych dni i nocy.

Nowoczesna klimatyzacja z funkcją grzania doskonale sprawdzi się jako uzupełniające źródło ciepła, zapewniając komfort we własnym domu, niezależnie od pogody szalejącej za oknem. 

Klimatyzacja jako ogrzewanie — na czym to polega?


Domowe klimatyzatory z funkcją grzania są dodatkowo wyposażone w pompę ciepła, której zadaniem jest zapewnienie efektu odwrotnego do chłodzenia. Ich zastosowanie pozwala na wypełnienie wnętrza domu lub mieszkania przyjemnym, powietrzem. Montaż klimatyzacji opiera się na wykorzystaniu dwóch połączonych ze sobą jednostek —  zewnętrznej oraz wewnętrznej. Jedną z nich instaluje się poza budynkiem, zwykle na elewacji lub na dachu, drugą zaś wewnątrz pomieszczenia, w niewielkiej odległości od sufitu. Kiedy klimatyzacja jest w trybie chłodzenia to jednostka wewnętrzna pełni rolę parownika a jednostka zewnętrzna — skraplacza. Role odwracają się podczas wykorzystania klimatyzacji jako ogrzewania, co pozwala na podniesienie temperatury w pomieszczeniu.

Klimatyzacja z funkcją grzania - Midea Mission Smart/Extreme

Klimatyzacja domowa z funkcją ogrzewania — wady i zalety


Przed podjęciem decyzji o montażu klimatyzacji z funkcją grzania, warto dokładnie przeanalizować zarówno jej plusy, jak i minusy tak, aby dopasować odpowiednie rozwiązanie do swoich indywidualnych potrzeb. Nowoczesne klimatyzatory domowe, takie jak np. klima sufitowa, bez wątpienia gwarantują wysoki komfort użytkowania. Ponadto, charakteryzuje je także niezwykle cicha praca, szybkie i proste uruchomienie oraz sprawne i niezawodne sprawowanie swojej funkcji. Korzystanie z domowej klimatyzacji z funkcją grzania jest także korzystne z ekologicznego punktu widzenia — jej praca nie generuje szkodliwych spalin, a wydalane powietrze jest dodatkowo filtrowane i oczyszczane, znacząco podnosząc jego jakość. Nie można pominąć także aspektu ograniczenia wykonywania tzw. brudnych czynności, takich jak konieczność uzupełnienia paliwa stałego w przypadku posiadania pieca.

Mimo ogromnej wydajności klimatyzatorów domowych należy jednak pamiętać, że spada ona wraz z malejącą temperaturą na dworze. W zależności od modelu i producenta klimatyzacja najefektywniej grzeje w temperaturze do -5°C. W przypadku dostarczania ciepła podczas większych mrozów warto postawić na dobrej klasy urządzenia od zaufanych firm, takich jak Klimasoft, która oferuje wysokiej jakości urządzenia, dopasowując rozwiązania najlepiej odpowiadające indywidualnym potrzebom każdego klienta.

Zainteresowany? Zadzwoń by uzyskać bezpłatną wycenę: 570660075

Ciepło z klimatyzatora a zużycie prądu


W dobie rosnących cen zużycia energii energetycznej coraz częściej pojawia się obawa o rosnące koszty ogrzewania domu lub mieszkania. Jak to wygląda w przypadku klimatyzacji z funkcją grzania? Na rynku można znaleźć klimatyzatory domowe o zróżnicowanej mocy, dlatego warto zwrócić uwagę na przypisaną im klasę energetyczną. Klimatyzacja z funkcją grzania o najniższym zużyciu energii elektrycznej oznaczona jest klasą A+++. Kluczowy w tej kwestii jest wybór urządzeń odpowiednio dopasowanych do indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem wielu różnorodnych czynników. W rezultacie ogrzewanie klimatyzatorem może okazać się znacznie tańsze niż ogrzewanie gazowe czy węglowe. 

Warto w tej kwestii zaufać specjalistom, którzy najlepiej zbadają potrzeby klientów, wykonają projekt oraz zapewnią profesjonalne doradztwo na każdym etapie procesu. Firma Klimasoft od wielu lat świadczy wysokiej jakości usługi z zakresu klimatyzacji i wentylacji, dostarczając ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania. Dzięki współpracy z wykwalifikowanymi fachowcami, ogrzewanie klimatyzatorem zadba o komfort każdego domownika, niezależnie od pogody.

Czytaj także: