Serwis wentylacji i klimatyzacji w Krakowie

Serwis klimatyzacji – rodzaje serwisowanych urządzeń w Klimasoft Kraków

W zakresie przeglądów klimatyzacji i wentylacji zarówno gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych, a także konserwacji, serwisujemy następujące urządzenia:

 1. Klimatyzatory typu Split i Multisplit
 2. Urządzenia systemów VRF i VRV
 3. Urządzenia systemów wody lodowej
 4. Centrale wentylacyjne wraz z wymianą filtrów
 5. Rekuperatory
 6. Szafy klimatyzacji precyzyjnej
 7. Nawilżacze

Serwis, przegląd, konserwacja klimatyzacji i wentylacji – zakres czynności

 1. Na początku serwisu klimatyzacji dla naszych klientów z Krakowa i okolic czyścimy, myjemy, dezynfekujemy oraz odgrzybiamy jednostkę wewnętrzną, zewnętrzną oraz wszystkie podzespoły klimatyzacji. W tym celu stosujemy środki, które dopuszczone są do stosowania w systemach klimatyzacji w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania przez ludzi.
 2. Następnie przechodzimy do czyszczenia lub wymiany filtrów w jednostkach wewnętrznych klimatyzacji.
 3. Kolejną czynnością realizowany przez nas serwis klimatyzacji w Krakowie jest usunięcie luzów występujących w mocowaniu jednostki wewnętrznej, zewnętrznej oraz wszystkich ich podzespołów.
 4. Później następuje przegląd połączeń elektryczny zasilania i sterowania klimatyzacji, sprawdzenie zacisków elektrycznych, pomiar prądu pobieranego przez sprężarkę oraz napięcia zasilającego, a następnie przechodzimy do pomiaru ciśnienia czynnika chłodniczego w instalacji.
 5. Następnym etapem serwisowania klimatyzacji jest pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej oraz ciśnienia ssania i tłoczenia, a także sprawdzenie stanu izolacji termicznej instalacji chłodniczej.
 6. Należy również sprawdzić stan zaworu serwisowego w jednostce zewnętrznej, a w razie konieczności jego wymiana.
 7. Ważne jest również sprawdzenie szczelności i drożności instalacji odprowadzającej skropliny, a w razie konieczności jej udrożnienie.
 8. Kolejnymi ważnymi czynnościami przy serwisowaniu klimatyzacji jest sprawdzenie poprawności działania urządzeń sterowniczych: sterowników bezprzewodowych oraz sterowników ściennych, a także sprawdzenie stanu technicznego aktywnych elementów elektrycznych.
 9. Ostatnimi już krokami przy serwisowaniu i przeglądzie klimatyzacji są: bieżące usuwanie usterek i innych nieprawidłowości w działaniu urządzenia, które zostały stwierdzone w czasie przeglądu konserwacyjnego, wykonanego zgodnie z instrukcją producenta oraz obowiązującymi przepisami, a także uruchomienie klimatyzacji i sprawdzenie jej funkcjonowania w różnych trybach pracy oraz ewentualna regulacja.

Kontakt Serwis
tel./fax: (012) 686 01 54