Serwis

Wyobraźmy sobie sytuację, w której pompa ciepła lub klimatyzator nie reaguje na nasze polecenia, przestaje działać i na dodatek wydobywają się z niego niepokojące dźwięki. Co dalej z tym zrobić? Zamiast przeglądać internetową wyszukiwarkę i głowić się nad rozwiązaniem, postaw na wiedzę i doświadczenie Klimasoft. Zdiagnozujemy każdy problem i rozwiążemy go możliwie jak najszybciej.

Zbliża się letni sezon, a klimatyzacja i pompa ciepła nadal bez konserwacji? Szybki kontakt z Klimasoft, a zanim lato na dobre się rozpocznie, klimatyzacja i pompa ciepła będą chronione przed ewentualną awarią w czasie ekstremalnych temperatur.

Serwis klimatyzacji i pomp ciepła - Klimasoft Kraków

W zakresie przeglądów klimatyzacji i pomp ciepła zarówno gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych, a także konserwacji, serwisujemy następujące urządzenia:

 1. Klimatyzatory typu Split i Multisplit
 2. Urządzenia systemów VRF i VRV
 3. Urządzenia systemów wody lodowej
 4. Centrale wentylacyjne wraz z wymianą filtrów
 5. Rekuperatory
 6. Szafy klimatyzacji precyzyjnej
 7. Nawilżacze
 8. Pompy ciepła powietrzne niskotemperaturowe
 9. Pompy ciepła powietrzne wysokotemperaturowe
 10. Pompy ciepła gruntowe
 11. Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej

Serwis, przegląd, konserwacja klimatyzacji i pomp ciepła – zakres czynności

 1. Na początku serwisu klimatyzacji dla naszych klientów z Krakowa i okolic czyścimy, myjemy, dezynfekujemy oraz odgrzybiamy jednostkę wewnętrzną, zewnętrzną oraz wszystkie podzespoły klimatyzacji. W tym celu stosujemy środki, które dopuszczone są do stosowania w systemach klimatyzacji w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania przez ludzi.
 2. Następnie przechodzimy do czyszczenia lub wymiany filtrów w jednostkach wewnętrznych klimatyzacji.
 3. Kolejną czynnością realizowaną przez nasz serwis klimatyzacji w Krakowie jest usunięcie luzów występujących w mocowaniu jednostki wewnętrznej, zewnętrznej oraz wszystkich ich podzespołów.
 4. Później następuje przegląd połączeń elektrycznych zasilania i sterowania klimatyzacji, sprawdzenie zacisków elektrycznych, pomiar prądu pobieranego przez sprężarkę oraz napięcia zasilającego, a następnie przechodzimy do pomiaru ciśnienia czynnika chłodniczego w instalacji.
 5. Następnym etapem serwisowania klimatyzacji jest pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej oraz ciśnienia ssania i tłoczenia, a także sprawdzenie stanu izolacji termicznej instalacji chłodniczej.
 6. Należy również sprawdzić stan zaworu serwisowego w jednostce zewnętrznej, a w razie konieczności wymienić go.
 7. Ważne jest również sprawdzenie szczelności i drożności instalacji odprowadzającej skropliny, a w razie konieczności jej udrożnienie.
 8. Kolejnymi ważnymi czynnościami przy serwisowaniu klimatyzacji są sprawdzenie poprawności działania urządzeń sterowniczych: sterowników bezprzewodowych oraz sterowników ściennych, a także sprawdzenie stanu technicznego aktywnych elementów elektrycznych.
 9. Ostatnimi już krokami przy serwisowaniu i przeglądzie klimatyzacji są: bieżące usuwanie usterek i innych nieprawidłowości w działaniu urządzenia, które zostały stwierdzone w czasie przeglądu konserwacyjnego, wykonanego zgodnie z instrukcją producenta oraz obowiązującymi przepisami, a także uruchomienie klimatyzacji i sprawdzenie jej funkcjonowania w różnych trybach pracy oraz ewentualna regulacja.

Umów się na serwis swojej klimatyzacji! Zapraszamy do kontaktu!

tel./fax: (012) 686 01 54

Serwisujemy urządzenia m.in. Gree, Samsung, Daikin i Midea oraz innych producentów.

Serwis klimatyzacji i pomp ciepła oferujemy wszystkim naszym klientom, niezależnie od tego, czy urządzenie było kupione w naszym salonie, czy też nie. Jednocześnie przypominamy jednak, że kupując urządzenie, warto zdecydować się profesjonalny montaż klimatyzacji i systemów ogrzewania podłogowego wykorzystujących pompy ciepła w Klimasoft Kraków, który daje pewność prawidłowego wykonania montażu instalacji klimatyzatorów i pomp ciepła i pozwala na korzystanie w przyszłości z gwarancji oraz serwisu gwarancyjnego.

Formularz kontaktowy

FAQ

Ile kosztuje serwis klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji to koszt już od 300 zł brutto. Zależny jest od rodzaju i ilości jednostek w jednej lokalizacji.

Jak często trzeba wykonywać serwis klimatyzacji?

W zależności od producenta przeglądy klimatyzacji zalecane są od 1 do 2 razy w ciągu roku. W celu zminimalizowania awarii urządzenia zalecamy minimum 1 przegląd w ciągu roku.

Kiedy najlepiej wykonać serwis klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji dobrze wykonać przed sezonem letnim, aby podczas ekstremalnych temperatur nie obawiać się awarii urządzenia.

Czy mogę wykonać serwis klimatyzacji sam?

Zalecamy, aby serwis klimatyzacji został wykonany przez wykwalifikowanych pracowników naszej firmy, którzy posiadają odpowiednią wiedzę oraz uprawnienia.