Usługi

Firma KLIMASOFT powstała w 1995 roku jako firma handlowa. W 2004 roku została przekształcona w firmę handlowo-usługową zajmującą się Systemami Klimatyzacji i Wentylacji. Klimasoft to firma, która od lat oferuje najwyższej jakości systemy klimatyzacji, rekuperacji i pomp ciepła w Krakowie i w okolicznych miastach. Doświadczenie pozwala nam oferować najlepsze urządzenia klimatyzacyjne i pompy ciepła.

 

Wykwalifikowana kadra

Firma posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników, co pozwala sprostać wymaganiom rynkowym i zapewnić naszym klientom kompleksową i fachową obsługę w dziedzinie systemów klimatyzacji i sytemów wykorzystujących pompy ciepła. Stale podnosimy kwalifikacje i kompetencje naszych pracowników poprzez regularne szkolenia. Wykwalifikowana kadra zapewni Państwu udzielenie niezbędnych informacji oraz odpowiedzi na pytania dotyczące klimatyzacji i pomp ciepła. Przekłada się to na rozwój firmy oraz na większe zadowolenie klientów. Nasi pracownicy systematycznie odbywają szkolenia w zakresie montażu i serwisu klimatyzacji i pomp ciepła w centrum szkoleniowym Mitsubishi Electric, Daikin, Fujitsu, LG. Pozwala to na podnoszenie ich kwalifikacji oraz stały rozwój firmy. Duże doświadczenie oraz znajomość nowoczesnych rozwiązań technicznych systemów klimatyzacji i pomp ciepła gwarantuje fachowość i poprawność realizowanych inwestycji zarówno pod względem projektowym jak i wykonawczym. Klimatyzacja i montaż systemów ogrzewania podłogowego wykorzystujących pompy ciepła w Niepołomicach, Olkuszu, Wadowicach, Zabierzowie oraz w innych miastach jest dzięki temu wykonywana z najwyższą starannością.

 

Urządzenia klimatyzacyjne

Oferowane przez nas produkty posiadają wymagane prawem polskim i unijnym certyfikaty. Dzięki certyfikatom unijnym naszych produktów, mogą Państwo liczyć na wytrzymałość i długą eksploatację klimatyzacji. Zapewniamy rzetelność i terminowość w realizacji podjętych zobowiązań. Pragniemy polecić Państwu nasze usługi w zakresie dostawy, montażu, konserwacji oraz serwisu instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Jesteśmy otwarci na współpracę z biurami projektowymi, klientami indywidualnymi i firmami budowlanymi. Nasi doradcy handlowi spotkają się z Państwem w dogodnym dla Państwa terminie i miejscu, służąc swoją fachową wiedzą. W razie konieczności sporządzą niezobowiązującą wycenę klimatyzacji lub/i wentylacji. Współpraca z klientem zaczyna się od spotkania w wyznaczonym miejscu i obejmuje doradztwo w wyborze odpowiedniego urządzenia klimatyzacyjnego. Po dokonaniu wyboru i urządzenia klimatyzacyjnego, mogą Państwo liczyć na pomoc serwisową i konserwacyjną.

 

Pompy ciepła - powietrzne, gruntowe, cwu

Salon Daikin Kraków specjalizuje się, poza kliamtyzatorami, w systemach z wykorzystaniem pomp ciepła. W swojej ofercie posiadamy różne rodzaje produktów: pompy ciepła powietrzne (niskotemperaturowe i wysokotemperaturowe), gruntowe oraz do ciepłej wody użytkowej. Przy zakupie każdej pompy ciepła mogą Państwo liczyć na dodatkowe usługi w postaci dostawy, montażu i serwisu. Nasi doradcy dołożą wszelkich starań, aby wybór pompy ciepła okazał się trafiony i przyniósł zadowolenie w przyszłości. Szeroki asortyment pozwoli zadowolić każdego Klienta, każdy znajdzie w naszej ofercie produkt spełniający oczekiwania. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w zakresie opracowywania najbardziej efektywnych energetycznie technologii, możesz polegać na naszych rozwiązaniach układów ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

 

Prąd ze słońca - fotowoltaika

Fotowoltaika to jeden z najpopularniejszych ostatnio rodzajów zielonej energii. Niesie ze sobą ogrom korzyści, a to sprawia, że coraz więcej firm i klientów indywidualnych decyduje się na założenie instalacji fotowoltaicznej. Na czym polega i co można dzięki niej zyskać?

Najkrócej mówiąc: fotowoltaika to przetwarzanie energii słonecznej na energię elektryczną. Potrzebujemy do tego paneli wykonanych z krzemu i inwertera solarnego. Montaż odpowiedniej ilości paneli może obniżyć koszty związane z opłatą za prąd nawet o 90%. Energia pozyskana dzięki instalacji fotowoltaicznej jest wykorzystywana na bieżąco w gospodarstwie domowym, magazynowana lub odsprzedawana do zakładu energetycznego. Ekologia i ekonomia - te dwie cechy wyróżniają energię słoneczną. 

Co można zyskać dzięki istalacji fotowoltaiki? 

 • Swobodę i wolność w dostępie do prądu
 • Niezależność energetyczną, sam stajesz się producentem energii
 • Oszczędność na wydatkach związanych z prądem
 • Bezpieczną i bezobsługową instalację
 • Niskie koszty eksploatacji
 • Długoterminową perspektywę stałego dostępu do prądu
 • Ochronę środowiska naturalnego dla siebie i przyszłych pokoleń

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi pracownikami. Warto postawić na fotowoltaikę - zieloną energię przyszłości. 

 

Klimatyzacja i pompy ciepła Wieliczka

Proponujemy nowoczesne i przetestowane rozwiązania. Systemy klimatyzacyjne i wykorzystujące pompy ciepła w Wieliczce oraz w okolicach są maksymalnie dopasowane do potrzeb klientów. W zależności od Państwa potrzeb oraz od miejsca i jego wymagań, można wybrać:

 • klimatyzację przypodłogową,
 • klimatyzację kanałową,
 • klimatyzację naścienną,
 • klimatyzację kasetonową,
 • pompę ciepła powietrzną niskotemperaturową
 • pompę ciepła powietrzną wysokotemperaturową
 • pompę ciepła gruntową
 • pompę ciepła do ciepłej wody użytkowej

oraz wiele innych.

 

Serwis i montaż klimatyzacji i pomp ciepła Skawina

Oferujemy opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną. Nasze usługi rozszerzają się o konserwację urządzeń klimatyzacyjnych i pomp ciepła. 15 – letnie doświadczenie w branży pozwala nam stosować nowoczesne rozwiązania zarówno podczas projektowania, jak i montażu systemu klimatyzacji i ogrzewania podłogowego wykorzystującego pompy ciepła u klienta. Nasze usługi wykonujemy na terenie Wieliczki oraz miast takich jak Kraków, Myślenice, Olkusz, Niepołomice, Zielonki oraz Skawina. Oferujemy montaż klimatyzacji i pomp ciepła w Wadowicach, Zabierzowie, Bochni. Działamy również na terenie innych miast w województwie małopolskim. Klimasoft zapewnia rzetelną i terminową realizację zleceń. Klimatyzacje i systemy z wykorzystaniem pomp ciepła w Wieliczce i w okolicach są projektowane i montowane w przypadku klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Gwarantujemy fachowe doradztwo w doborze odpowiednich urządzeń klimatyzacyjnych i pomp ciepła zarówno do domu mieszkalnego, jak i do firm.

 

Klimatyzacja i pompy ciepła Myślenice 

Usługi Klimasoft to przede wszystkim fachowe doradztwo w wyborze właściwego urządzenia klimatyzacyjnego lub pompy ciepła i dopasowanie go do potrzeb miejsca i wymagań klienta. Nasze usługi skierowane są do klientów indywidualnych i firmowych. Wykonujemy czynności projektowe, montażowe oraz serwisowanie klimatyzacji i pomp ciepła w przypadku domów mieszkalnych, jak i pomieszczeń firmowych. Usługi Klimasoft są wykonywane na szerokim obszarze województwa małopolskiego, dzięki czemu klienci z wielu miast mają możliwość skorzystania z certyfikowanych produktów.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą klimatyzatorów i pomp ciepła, a w razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt - z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.

 

Montaż klimatyzacji i pomp ciepła – rodzaje urządzeń

W zakresie montażu i rozruchu systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych wykonujemy:

 1. Instalacje freonowe i wody lodowej
 2. Instalacje wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej
 3. Montaż i rozruch:
  • Klimatyzatory typu Split, Multisplit i monoblok.
  • Systemy klimatyzacyjne VRV i VRF
  • Systemy wody lodowej
  • Centrale wentylacyjne
  • Rekuperatory
  • Szafy klimatyzacji precycyzyjnej

 

Pompy ciepła z naszej oferty wraz z usługą montażu:

 • pompy ciepła powietrzne niskotemperaturowe
 • pompy ciepła powietrzne wysokotemperaturowe
 • pompy ciepła gruntowe
 • pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej

 

Montaż klimatyzacji i pomp ciepła – zakres czynności

Decydując się na zakup klimatyzacji czy pompy ciepła należy pamiętać, że jej prawidłowe działanie w głównej mierze zależy od prawidłowo wykonanego montażu. Jesteśmy fachowcami, którzy działają zgodnie z instrukcją producenta oraz aktualnymi przepisami. Na montażu klimatyzacji i pompy ciepła nie warto jest oszczędzać, ale w połączeniu z zakupem urządzenia jest najtaniej oraz najbardziej bezpiecznie.

W ramach naszego fachowego montażu klimatyzacji, bądź wentylacji mogą Państwo liczyć na podłączenie instalacji elektrycznej, zamontowanie instalacji freonowej, wytworzenie próżni, montaż grawitacyjnego odprowadzania skroplin, sprawdzenie czy klimatyzacja poprawnie działa oraz czy instalacja chłodnicza jest szczelna.

Do montażu klimatyzacji i pomp ciepła niezbędne są specjalistyczne narzędzia, które posiadamy, a sam czynnik chłodniczy musi być dozowany zgodnie z przepisami prawa przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje, które posiadamy.

Montaż klimatyzacji i systemów wykorzystujących pompy ciepła przez osobę bez kwalifikacji oraz odpowiednich świadectw może zakończyć się utratą gwarancji.

 

 

 

 

Serwis klimatyzacji - Klimasoft Kraków

W zakresie przeglądów klimatyzacji i wentylacji zarówno gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych, a także konserwacji, serwisujemy następujące urządzenia:

 1. Klimatyzatory typu Split i Multisplit
 2. Urządzenia systemów VRF i VRV
 3. Urządzenia systemów wody lodowej
 4. Centrale wentylacyjne wraz z wymianą filtrów
 5. Rekuperatory
 6. Szafy klimatyzacji precyzyjnej
 7. Nawilżacze
 8. Pompy ciepła powietrzne niskotemperaturowe
 9. Pompy ciepła powietrzne wysokotemperaturowe
 10. Pompy ciepła gruntowe
 11. Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej

 

Serwis, przegląd, konserwacja klimatyzacji i pomp ciepła – zakres czynności

 1. Na początku serwisu klimatyzacji dla naszych klientów z Krakowa i okolic czyścimy, myjemy, dezynfekujemy oraz odgrzybiamy jednostkę wewnętrzną, zewnętrzną oraz wszystkie podzespoły klimatyzacji. W tym celu stosujemy środki, które dopuszczone są do stosowania w systemach klimatyzacji w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania przez ludzi.
 2. Następnie przechodzimy do czyszczenia lub wymiany filtrów w jednostkach wewnętrznych klimatyzacji.
 3. Kolejną czynnością realizowany przez nas serwis klimatyzacji w Krakowie jest usunięcie luzów występujących w mocowaniu jednostki wewnętrznej, zewnętrznej oraz wszystkich ich podzespołów.
 4. Później następuje przegląd połączeń elektryczny zasilania i sterowania klimatyzacji, sprawdzenie zacisków elektrycznych, pomiar prądu pobieranego przez sprężarkę oraz napięcia zasilającego, a następnie przechodzimy do pomiaru ciśnienia czynnika chłodniczego w instalacji.
 5. Następnym etapem serwisowania klimatyzacji jest pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej oraz ciśnienia ssania i tłoczenia, a także sprawdzenie stanu izolacji termicznej instalacji chłodniczej.
 6. Należy również sprawdzić stan zaworu serwisowego w jednostce zewnętrznej, a w razie konieczności jego wymiana.
 7. Ważne jest również sprawdzenie szczelności i drożności instalacji odprowadzającej skropliny, a w razie konieczności jej udrożnienie.
 8. Kolejnymi ważnymi czynnościami przy serwisowaniu klimatyzacji jest sprawdzenie poprawności działania urządzeń sterowniczych: sterowników bezprzewodowych oraz sterowników ściennych, a także sprawdzenie stanu technicznego aktywnych elementów elektrycznych.
 9. Ostatnimi już krokami przy serwisowaniu i przeglądzie klimatyzacji są: bieżące usuwanie usterek i innych nieprawidłowości w działaniu urządzenia, które zostały stwierdzone w czasie przeglądu konserwacyjnego, wykonanego zgodnie z instrukcją producenta oraz obowiązującymi przepisami, a także uruchomienie klimatyzacji i sprawdzenie jej funkcjonowania w różnych trybach pracy oraz ewentualna regulacja.

Kontakt Serwis
tel./fax: (012) 686 01 54