Usługi

Firma KLIMASOFT powstała w 1995 roku jako firma handlowa. W 2004 roku została przekształcona w firmę handlowo-usługową zajmującą się Systemami Klimatyzacji i Wentylacji. Klimasoft to firma, która od lat oferuje najwyższej jakości systemy klimatyzacji i wentylacji w Krakowie i w okolicznych miastach. Doświadczenie pozwala nam oferować najlepsze urządzenia klimatyzacyjne.

Wykwalifikowana kadra

Firma posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników co pozwala sprostać wymaganiom rynkowym i zapewnić naszym klientom kompleksową i fachową obsługę. Stale podnosimy kwalifikacje i kompetencje naszych pracowników poprzez regularne szkolenia. Wykwalifikowana kadra zapewni Państwu udzielenie niezbędnych informacji oraz odpowiedzi na pytania. Przekłada się to na rozwój firmy oraz na większe zadowolenie klientów. Nasi pracownicy systematycznie odbywają szkolenia w zakresie montażu i serwisu w centrum szkoleniowym Mitsubishi Electric, Daikin, Fujitsu, LG. Pozwala to na podnoszenie ich kwalifikacji oraz stały rozwój firmy. Duże doświadczenie oraz znajomość nowoczesnych rozwiązań technicznych gwarantuje fachowość i poprawność realizowanych inwestycji zarówno pod względem projektowym jak i wykonawczym. Klimatyzacja w Niepołomicach, Olkuszu, Wadowicach, Zabierzowie oraz w innych miastach jest dzięki temu wykonywana z najwyższą starannością.

Urządzenia klimatyzacyjne

Oferowane przez nas produkty posiadają wymagane prawem polskim i unijnym certyfikaty. Dzięki certyfikatom unijnym naszych produktów, mogą Państwo liczyć na wytrzymałość i długą eksploatację klimatyzacji. Zapewniamy rzetelność i terminowość w realizacji podjętych zobowiązań. Pragniemy polecić Państwu nasze usługi w zakresie dostawy, montażu, konserwacji oraz serwisu instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Jesteśmy otwarci na współpracę z biurami projektowymi, klientami indywidualnymi i firmami budowlanymi. Nasi doradcy handlowi spotkają się z Państwem w dogodnym dla Państwa terminie i miejscu, służąc swoją fachową wiedzą. W razie konieczności sporządzą niezobowiązującą wycenę klimatyzacji lub/i wentylacji. Współpraca z klientem zaczyna się od spotkania w wyznaczonym miejscu i obejmuje doradztwo w wyborze odpowiedniego urządzenia klimatyzacyjnego. Po dokonaniu wyboru i urządzenia klimatyzacyjnego, mogą Państwo liczyć na pomoc serwisową i konserwacyjną.

Klimatyzacja Wieliczka

Proponujemy nowoczesne i przetestowane rozwiązania. Systemy klimatyzacyjne w Wieliczce oraz w okolicach są maksymalnie dopasowane do potrzeb klientów. W zależności od Pańskich potrzeb oraz od miejsca i jego wymagań, można wybrać:

 • klimatyzację przypodłogową,
 • klimatyzację kanałową,
 • klimatyzację naścienną,
 • klimatyzację kasetonową,

oraz wiele innych.

Serwis i montaż klimatyzacji Skawina

Oferujemy opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną. Nasze usługi rozszerzają się o konserwację urządzeń klimatyzacyjnych. 15 – letnie doświadczenie w branży pozwala nam stosować nowoczesne rozwiązania zarówno podczas projektowania, jak i montażu systemu klimatyzacji u klienta. Nasze usługi wykonujemy na terenie Wieliczki oraz miast takich jak Kraków, Myślenice, Olkusz, Niepołomice, Zielonki oraz Skawina. Oferujemy montaż klimatyzacji w Wadowicach, Zabierzowie, Bochni. Działamy również na terenie innych miast w województwie małopolskim. Klimasoft zapewnia rzetelną i terminową realizację zleceń. Klimatyzacje w Wieliczce i w okolicach są projektowane i montowane w przypadku klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Gwarantujemy fachowe doradztwo w doborze odpowiednich urządzeń klimatyzacyjnych zarówno do domu mieszkalnego, jak i do firm.

Klimatyzacja Myślenice montaż

Usługi Klimasoft to przede wszystkim fachowe doradztwo w wyborze właściwego urządzenia klimatyzacyjnego i dopasowanie go do potrzeb miejsca i wymagań klienta. Nasze usługi skierowane są do klientów indywidualnych i firmowych. Wykonujemy czynności projektowe, montażowe oraz serwisowanie klimatyzacji w przypadku domów mieszkalnych, jak i pomieszczeń firmowych. Usługi Klimasoft są wykonywane na szerokim obszarze województwa małopolskiego, dzięki czemu klienci z wielu miast mają możliwość skorzystania z certyfikowanych produktów.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt - z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania.

Montaż klimatyzacji i wentylacji – rodzaje urządzeń

W zakresie montażu i rozruchu systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych wykonujemy:

 1. Instalacje freonowe i wody lodowej
 2. Instalacje wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej
 3. Montaż i rozruch:
  • Klimatyzatory typu Split, Multisplit i monoblok.
  • Systemy klimatyzacyjne VRV i VRF
  • Systemy wody lodowej
  • Centrale wentylacyjne
  • Rekuperatory
  • Szafy klimatyzacji precycyzyjnej

Montaż klimatyzacji – zakres czynności

Decydując się na zakup klimatyzacji należy pamiętać, że jej prawidłowe działanie w głównej mierze zależy od prawidłowo wykonanego montażu. Jesteśmy fachowcami, którzy działają zgodnie z instrukcją producenta oraz aktualnymi przepisami. Na montażu klimatyzacji nie warto jest oszczędzać, ale w połączeniu z zakupem urządzenia jest najtaniej oraz najbardziej bezpiecznie.

W ramach naszego fachowego montażu klimatyzacji, bądź wentylacji mogą Państwo liczyć na podłączenie instalacji elektrycznej, zamontowanie instalacji freonowej, wytworzenie próżni, montaż grawitacyjnego odprowadzania skroplin, sprawdzenie czy klimatyzacja poprawnie działa oraz czy instalacja chłodnicza jest szczelna.

Do montażu klimatyzacji niezbędne są specjalistyczne narzędzia, które posiadamy, a sam czynnik chłodniczy musi być dozowany zgodnie z przepisami prawa przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje, które posiadamy.

Montaż klimatyzacji przez osobę bez kwalifikacji oraz odpowiednich świadectw może zakończyć się utratą gwarancji.

 

 

 

 

Serwis klimatyzacji - Klimasoft Kraków

W zakresie przeglądów klimatyzacji i wentylacji zarówno gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych, a także konserwacji, serwisujemy następujące urządzenia:

 1. Klimatyzatory typu Split i Multisplit
 2. Urządzenia systemów VRF i VRV
 3. Urządzenia systemów wody lodowej
 4. Centrale wentylacyjne wraz z wymianą filtrów
 5. Rekuperatory
 6. Szafy klimatyzacji precyzyjnej
 7. Nawilżacze

 

Serwis, przegląd, konserwacja klimatyzacji i wentylacji – zakres czynności

 1. Na początku serwisu klimatyzacji dla naszych klientów z Krakowa i okolic czyścimy, myjemy, dezynfekujemy oraz odgrzybiamy jednostkę wewnętrzną, zewnętrzną oraz wszystkie podzespoły klimatyzacji. W tym celu stosujemy środki, które dopuszczone są do stosowania w systemach klimatyzacji w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania przez ludzi.
 2. Następnie przechodzimy do czyszczenia lub wymiany filtrów w jednostkach wewnętrznych klimatyzacji.
 3. Kolejną czynnością realizowany przez nas serwis klimatyzacji w Krakowie jest usunięcie luzów występujących w mocowaniu jednostki wewnętrznej, zewnętrznej oraz wszystkich ich podzespołów.
 4. Później następuje przegląd połączeń elektryczny zasilania i sterowania klimatyzacji, sprawdzenie zacisków elektrycznych, pomiar prądu pobieranego przez sprężarkę oraz napięcia zasilającego, a następnie przechodzimy do pomiaru ciśnienia czynnika chłodniczego w instalacji.
 5. Następnym etapem serwisowania klimatyzacji jest pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej oraz ciśnienia ssania i tłoczenia, a także sprawdzenie stanu izolacji termicznej instalacji chłodniczej.
 6. Należy również sprawdzić stan zaworu serwisowego w jednostce zewnętrznej, a w razie konieczności jego wymiana.
 7. Ważne jest również sprawdzenie szczelności i drożności instalacji odprowadzającej skropliny, a w razie konieczności jej udrożnienie.
 8. Kolejnymi ważnymi czynnościami przy serwisowaniu klimatyzacji jest sprawdzenie poprawności działania urządzeń sterowniczych: sterowników bezprzewodowych oraz sterowników ściennych, a także sprawdzenie stanu technicznego aktywnych elementów elektrycznych.
 9. Ostatnimi już krokami przy serwisowaniu i przeglądzie klimatyzacji są: bieżące usuwanie usterek i innych nieprawidłowości w działaniu urządzenia, które zostały stwierdzone w czasie przeglądu konserwacyjnego, wykonanego zgodnie z instrukcją producenta oraz obowiązującymi przepisami, a także uruchomienie klimatyzacji i sprawdzenie jej funkcjonowania w różnych trybach pracy oraz ewentualna regulacja.

Kontakt Serwis
tel./fax: (012) 686 01 54